20 Sep

Spr Vce Syst Infrastruktury Jobs Vacancy in Talents Praha

Position
Spr Vce Syst Infrastruktury
Company
Talents
Location
Praha A
Opening
20 Sep, 2018 30+ days ago

Talents Praha urgently required following position for Spr Vce Syst Infrastruktury. Please read this job advertisement carefully before apply. There are some qualifications, experience and skills requirement that the employers require. Does your career history fit these requirements? Ensure you understand the role you are applying for and that it is suited to your skills and qualifications.

Follow the online directions, complete all the necessary fields, and provide all relevant information so your application is submitted correctly. When you click the 'Apply this Job' button (open in new window) you will be taken to the online application form. Here you will be asked to provide personal and contact details, respond to employment-related questions, and show how you meet the key selection criteria.

Spr Vce Syst Infrastruktury Jobs Vacancy in Talents Praha Jobs Details:

Popis pracovní pozice

  • instalace a administrace Windows / Linux, shell, automatizace skripty
  • správa běžných PC, virtuálních PC, serverů (HP, Dell, Cisco)
  • správa sítě, laboratorní podsítě a propojení
  • instalace a údržba GIT/SVN/ Clearcase, Jenkins apod.
  • instalace, nastavení, údžba, zálohování

Požadavky

Jazyky: English

Výhodou:
  • zkušenost se správou systémů a IT infrastruktury
  • zkušenosti s Jenkins nebo build a release procesem
Očekáváme:
  • minimálně středoškolské vzdělání
  • systematický přístup

Co nabízíme…

Práci se zajímavými technologiemi
Práci v dynamickém mezinárodním týmu (USA-ČR)
Individuální přístup, příjemný kolektiv vstřícných lidí
Příjemné pracovní prostředí (klimatizované kanceláře, nikoliv "open-space")
Stabilní dlouhodobou práci pro jednoho klienta